رقابت ایران حوادث ایرانی تروریستی امور خارجه

رقابت: ایران حوادث ایرانی تروریستی امور خارجه رئیس جمهور رییس جمهور وزارت خارجه حمله تروریستی حملات تروریستی وزیر امور خارجه

گت بلاگز اخبار بین الملل ۲۰۱۷ سال خیلی خوبی جهت رهبر کره شمالی بود / واشنگتن پست

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در مطلبی به بررسی موفقیت‌های کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۷ پرداخت.

۲۰۱۷ سال خیلی خوبی جهت رهبر کره شمالی بود / واشنگتن پست

واشنگتن پست: ۲۰۱۷ سال خیلی خوبی جهت رهبر کره شمالی بود

عبارات مهم : آزمایش

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در مطلبی به بررسی موفقیت های کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۷ پرداخت.

به گزارش گروه تحریریه سایت، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در مطلبی به بررسی خبر سال 2017 رهبر کره شمالی راجع به آزمایش های موشکی و هسته ای این کشور پرداخت و نوشت: «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی در خبر سال نوی 2017 اعلام کرد این کشور وارد مرحله نهایی آماده سازی آزمایش موشک های بالستیک بین قاره ای شده است هست. با نگاهی دقیقتر به کارها کیم جونگ اون در عرصه هسته ای و موشکی می توان دریافت که رویای رهبر کره شمالی در این سال نه تنها تحقق یافته است بلکه پیشرفت های هسته ای و موشکی این کشور از آنچه تصور می شد، فراتر بوده هست. آزمایش موشک بالستیک با بُرد 8 هزار مایل که قادر به نشانه قرار دادن خاک آمریکا است و همچنین آزمایش بمب هیدروژنی که 17 برابر قدرتمند تر از بمب های هسته ای هیروشیما بود، اقداماتی فراتر از برنامه های رهبر کره شمالی جهت سال 2017 محسوب می شوند.

۲۰۱۷ سال خیلی خوبی جهت رهبر کره شمالی بود / واشنگتن پست

ترور کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی و شناسایی بعضی از مخالفان حکومت به مراتب در توسعه برنامه های کیم جونگ اون بی اثر نبود. با این حال، او دشمنی تازه و غیر متعارف به نام «دونالد ترامپ» را در برابر داشت. ترامپ در اظهاراتی رهبر کره شمالی را «مرد کوچک موشکی» خطاب کرد و بارها او و کشورش را با انواع تحریم ها و الفاظ ترساندن کرد. با این اوصاف، 2017 سال خوب و سرشار از موفقیت جهت کیم جونگ اون بوده است.

واشنگتن پست: ۲۰۱۷ سال خیلی خوبی جهت رهبر کره شمالی بود

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در مطلبی به بررسی موفقیت‌های کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۷ پرداخت.

«سو می تری»، تحلیلگر سابق شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در امور کره که در حال حاضر مسئول مرکز مطالعات استراتژیک بین المللی در واشنگتن است در مصاحبه با واشنگتن پست گفت: کیم هم اکنون قدرت داخلی خود را تحکیم کرده که 90 تا 95 درصد آن به علت پیشرفت های هسته ای و موشکی این کشور هست. همچنین هیچ نشانه ای از اختلاف نظر در میان مقامات آن دیده نمی شود. این باعث آسودگی خاطر وی در امور داخلی است.

شش سال پیش او رهبر کره شمالی معرفی شد. بعضی از قدرت های دنیا به واسطه سن اندک وی (27 سال) آخر حکومت سلسه کیم را آینده نگری کرده بودند. ولی او همانند پدر و پدر بزرگش و شاید هم زیاد به امور حکومت داری مسلط بود و به خوبی در برابر قدرت های دنیا ایستاد.

تری ادامه داد: آزمایش 25 موشک از جمله 3 موشک بالستیک بین قاره ای و یک بمب هسته ای قدرتمند، حاکی از آن است که کره شمالی با تدابیر رهبر جوانش در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت هسته ای تمام عیار هست. توانایی اتمی آن فقط یک گام از قدرت هسته ای آمریکا عقب است.

۲۰۱۷ سال خیلی خوبی جهت رهبر کره شمالی بود / واشنگتن پست

«نام سونگ ووک»، مدیر سابق اتاق فکر سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی که در حال حاضر مطالعات کره شمالی را در دانشگاه سئول تدریس می کند به واشنگتن پست گفت: اگر کیم یکی از دانشجویان من بود جهت کار یکساله خود نمره «ای» می گرفت. او سال موفقیت آمیزی را داشته هست. به خوبی با ترامپ رویاروی شده است و تنش های متعددی را کنترل کرده هست. جنگ های لفظی اخیر وی با ترامپ به موقعیت رهبری او در داخل کمک کرده و رتبه او را ارتقا داده است.

سونگ ووک ادامه داد: سرویس اطلاعاتی کره جنوبی ادعاهایی مبنی بر ترور کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی، تبعید و مجازات اعضای قدیمی دولت را مطرح کرده هست. در صورت صحت باید گفت اقداماتی بسیار هوشمندانه و در جهت یکپارچگی داخلی این کشور بوده است.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در مطلبی به بررسی موفقیت‌های کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۷ پرداخت.

«کن گاس»، کارشناس ارشد مرکز مطالعاتی «سی ان ای» در ویرجینیا به گردش مالی سطح بالای حزب کارگران کره شمالی اشاره کرده و بر این باور است که شبکه حمایت کننده های مالی که پدر کیم تاسیس کرده بود از بین رفته است و نسل جدیدی از شرکت های حمایت کننده که کاملا به رهبر کره شمالی وفادار هستند، راه اندازی شده است است.

توسعه سامانه موشک های بالستیک بین قاره ای، آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی، مهار پرسشها ناشی از تحریم ها، رویارویی با ترامپ و کنترل کارها آمریکا و متحدانش در شبه جزیره کره از مهمترین دستاوردهای کیم جونگ اون در سال 2017 هستند که او را به فردی موفق تبدیل می کند.

۲۰۱۷ سال خیلی خوبی جهت رهبر کره شمالی بود / واشنگتن پست

واژه های کلیدی: آزمایش | آمریکا | موفقیت | بالستیک | واشنگتن | آمریکایی | کره شمالی | واشنگتن پست | دونالد ترامپ | موشک بالستیک | برادر ناتنی رهبر کره شمالی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs